Новини
Всесвіт
За кордоном

«Відправ своє ім'я на Марс»: на борт марсохода Perseverance нанесли 10 932 295 імен


NASA завершило проєкт під назвою «Відправ своє ім'я на Марс».

В рамках компанії NASA пропонувала всім бажаючим надіслати свої імена для того, щоб вони разом з марсоходом Perseverance вирушили на Червону планету. На пропозицію відгукнулися майже 11 мільйонів людей, повідомляють в агентстві.

Імена були нанесені електронним променем на три кремнієвих чіпа розміром з ніготь. Також на чіпах були розміщені твори 155 фіналістів конкурсу NASA «Назви ровер». Потім ці чіпи були прикріплені до марсохода.

Нагадаємо, у 2019 році NASA оголосило конкурс назв для нового марсоходу. Загалом з різних куточків світу було надіслано понад 28 тисяч варіантів. Перемогу здобув семикласник, який запропонував назвати марсохід Perseverance, що в перекладі означає «Завзятість».

Варто зазначити, що пандемія коронавірусу не вплинула на графік запуску Perseverance, який повинен покинути Землю 23 липня на ракеті-носії «Атлас-5» 541. 18 лютого 2021 року ровер повинен приземлитися в кратарі Джезеро. Марсохід вагою трохи більше тонни буде шукати ознаки минулого мікробного життя, вивчати клімат і геологію Марса, збирати зразки для майбутнього повернення на Землю.