Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Від коронавірусу в світі розробляють 70 вакцин


Сьогодні науковці з усього світу намагаються знайти вакцину, здатну захистити людство від коронавірусу, що призвів до пандемії. Наразі відомо про розробку 70 таких вакцин, три з яких вже проходять випробування на людях, оскільки виробники ліків прагнуть знайти ліки від смертельного патогену, повідомляє Українська правда з посиланням на ВООЗ та видання Bloomberg.

Зокрема, повідомляється про експериментальну вакцину, розроблену зареєстрованою в Гонконзі CanSino Biologics Inc. і Пекінським інститутом біотехнології. Дана вакцина перебуває на другому етапі досліджень та схвалена для тестування на людях в епіцентрі вірусу.

Дві інші вакцини, що тестуються на людях, розроблені окремо американськими фармацевтами Moderna Inc і Inovio Pharmaceuticals Inc.

Варто зазначити, що у питання розробки вакцин помітний чималий прогрес, адже малоймовірно, що інфекційний патоген буде пригнічений лише за допомогою заходів зі стримування.

Фармацевтична промисловість сподівається скоротити час, необхідний для випуску вакцини на ринок, до наступного року, тоді як зазвичай на це йде близько 10-15 років.

У свою чергу виробники ліків намагаються розробити вакцину, яка була б найбільш ефективним способом стримування вірусу.

Згідно з даними ВООЗ, у фармацевтичних гігантів, таких як Pfizer Inc. і Sanofi, є кандидати на вакцини на доклінічних стадіях. Big Pharma робить велику ставку на швидке введення вакцини. CanSino заявила минулого місяця, що отримала схвалення китайського регулюючого органу, щоб почати випробування вакцини на людях.

А ось компанія Moderna з Кембриджа (штат Массачусетс, США), яка ніколи не випускала продукцію, отримала схвалення регулюючого органу для швидкого переходу до випробувань на людях у березні, пропустивши роки випробувань на тваринах, які є нормою при розробці вакцин. Компанія Inovio розпочала свої випробування на людях минулого тижня.

Інформуємо, що станом на ранок 14 квітня у світі налічується 1 млн 921 369 лабораторно підтверджених випадків. В Україні на сьогодні, 14 квітня станом на 9.00 зареєстровано 3372 випадки COVID-19. Усього в Україні досліджено 35 153 зразки на нову коронавірусну інфекцію методом ПЛР.

Читайте також У США оголосили про успішне випробування вакцини від COVID-19 на мишах

Вакцинація під час карантину дозволена