#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Суспільство
Київ

Великий весняний розпродаж: що і де планує продати Фонд держмайна

10.03.2021 1 Дар'я Сафронова 0

З 9 по 12 березня відбудуться аукціони, тож ІА "Погляд" з'ясувала, що саме продаватимуть у Києві та Київській області.

Фото: pixabay

Аукціони на оренду приміщень у Борисполі та Броварах

Будівлі вантажного терміналу та паркінг в аеропорту "Бориспіль" шукають потенційних орендарів. Про це зазначено у повідомленні Фонду держмайна України.

  • Так у с. Гора, що перебуває на балансі ДП МА "Бориспіль", провели аукціон щодо оренди приміщення в будівлі бізнес-центру вантажного термінала площею 12 кв. м. Стартова ціна оренди - 827,84 грн.
  • 10 березня стартував аукціон з оренди частини приміщення будівлі "Паркінг", площею 48, 8 кв. м, що знаходиться у с. Гора, вул. Бориспіль-7, та перебуває на балансі ДП МА "Бориспіль". Стартова ціна - 5777, 56 грн.
  • Задля продовження договору оренди нежитлових приміщень у с. Гора, вул. Бориспіль-7, що перебувають на балансі ДП МА "Бориспіль", 11 березня проведуть аукціон. Площа об'єкта складає 2 кв. м, стартова ціна - 2950, 71 грн.
  • Також 11 березня проведуть аукціон з продовження дії договору оренди приміщення Міжнародного аеропорту "Бориспіль" площею 10, 3 кв. м за стартовою ціною - 12925, 76 грн.
  • Аукціон з оренди частини приміщення будівлі "Паркінг", що знаходиться у с. Гора, вул. Бориспіль-7, та перебуває на балансі ДП МА "Бориспіль", пройде 12 березня. Площа об'єкта складає 2 кв. м, що продають за стартовою ціною - 263, 82 грн.

Сьогодні, 10 березня, стартував аукціон з оренди частини приміщення адмінбудівлі, що знаходиться у Броварах, вул. Броварської сотні, 4-а, площею 2 кв. м. Стартова ціна складає 159, 22 грн.

Оренда приміщень: Київ, Вишгород та Славутич

У Києві проведуть 11 березня аукціон на продовження договору оренди нежитлових приміщень на вул. Тургенєвська, 82-А, площею 65 кв. м. Стартова ціна - 26258, 16 грн.

Орендаря частини нежилого приміщення шукають також і в м. Славутич на вул. Невський квартал, 3-а, площею 115, 78 кв. м. Аукціон відбудеться 11 березня. Стартова ціна - 1916, 49 грн.

Аукціон у Вишгороді проведуть 12 березня задля пошуку орендаря частини приміщення адмінбудівлі на вул. Кургузова, 7-А, площею 2 кв. м. Стартова ціна оренди - 36, 01 грн.

Активи банків виставлено на продаж

Протягом тижня запланований продаж активів банків, що ліквідуються, на загальну суму 3 713,91 млн грн.

Як повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, з 9 по 12 березня виставлено на продаж нерухоме майно, земельні ділянки та інші основні засоби банків, цінні папери на суму 3 708,74 млн грн, а також цінні папери на суму 4,40 млн грн та права вимоги за кредитами – на суму 0,77 млн грн.

Основна частка активів, виставлених на продаж цього тижня, - активи АТ "Родовід банк" на суму 3 708,74 млн грн, ПУАТ "Фідобанк" на суму 4, 40 млн грн. 

Решта – активи ПАТ "Діамантбанк" та ПАТ "Актабанк" - на загальну суму 0,77 млн грн.

Завод "Більшовик"

АТ "Перший Київський машинобудівний завод", відомий як "Більшовик" - одне з найбільших машинобудівних підприємств України та Києва. Завод має 36 га території у стратегічній частині міста. Його планують виставити на продаж у червні 2021 року.

Головною перепоною є законодавча заборона на проведення аукціонів з приватизації протягом періоду карантину.

Як зазначив заступник голови Фонду державного майна України Тарас Єлейко, наступного року "Більшовику" виповниться 140 років із дня його заснування, однак за 30 років незалежності завод втратив значну частину своїх минулих здобутків.

Накопичені величезні борги, замовлень майже немає. Основна частина доходів підприємства генерується за рахунок оренди його приміщення. Обладнання заводу критично застаріло, адже 80% майна та обладнання в аварійному стані, а наймолодшому верстату - 38 років.

"Утримання "Більшовика" коштує 40 млн грн на рік, а дохід мізерний. При цьому, левова частка доходу - це оренда (більше 50%). Завод просто не в змозі сплачувати у свої рахунки і утримувати величезну територію, якою він не користується взагалі", -

в.о. правління АТ "Перший київський машинобудівний завод" Леонід Крупник

Також повідомляється, що заборгованість підприємства складає понад 500 млн грн, яке воно не в змозі погасити. Без інвестора банкрутство - це питання часу. Тож обов'язковою умовою приватизації є збереження колективу та погашення всіх боргів.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що уряд хоче приватизувати спиртову галузь - на продаж держава виставить 41 МПД і 37 заводів, що входять до складу держпідприємства “Укрспирт”.

Також ми писали, що за 220 млн грн продають Ірпінський виправний центр.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.