#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт
Світ-суспільство
За кордоном

Вчений з Британії припустив, що коронавірус міг потрапити на Землю з космосу

01.04.2020 Бобрик Юлія 0

Британський фізик Чандра Викрамасингх вважає, що короновірус потрапив на Землю ще в жовтні 2019 року. Його приніс метеор, який вибухнув в небі, причому саме над Китаєм. Більш того, над районом Ухань.

Учений заявив, що метеор «містив усередині монокультуру інфекційних частинок вірусу, які вижили у внутрішній частині розпеченого метеора». Зараза поширювалася по планеті по повітрю. Як? Фізик впевнений, що вірус потрапив в стратосферні повітряні потоки, які рознесли його вздовж смуги між 40-60° північної широти. До речі, всі основні сильні спалахи хвороби з'являються саме в цьому діапазоні.

Як повідомляє Space.com, чимало вчених, і перш за все епідеміологи, категорично незгодні з версією професора Викрамасингх, підкреслюючи, що COVID-19 схожий на інші вже відомі коронавіруси. Більше того теорію вченого називають «дикою», особливо розповсюдження її через Інтернет в умовах пандемії.

«Було б безпрецедентним винати, що вірус може пережити випромінювання, яке він би зазнав після такої тривалої подорожі через космос, а потім ще після приземлення мати здатність заразити людей», – пояснює астробіолог Грем Лау. – «І хоча це був неймовірно унікальний і новаторський висновок, якби він був правдою, у Викрамасингха просто немає доказів, які б підтверджували його теорію. Це один із тих випадків, коли надзвичайні теорії вимагають надзвичайних доказів. Незважаючи на те, що це цікава ідея, ми просто не маємо підстав прийняти цю ідею зараз. Я думаю, що вченим важливо вказувати на псевдознавців чи погану науку», – додав Лау.

Варто зазначити, що Викрамасингх раніше також намагався довести, що ще один коронавірус, який викликав важкий гострий респіраторний синдром (SARS), також потрапив на землю з космосу. Свого часу фізик навіть написав книгу під назвою «Хвороби з космосу», де стверджує, що такі хвороби, як ГРВІ чи грип, теж занесені на Землю ззовні.