Новини
Всесвіт

Біля найближчої до Сонця зірки виявили нову екзопланету

Якщо відкриття підтвердиться, то ця планета стане третьою, виявленою в системі Проксіми Центаври.

Біля найближчої до Сонця зірки виявили нову екзопланету - зображення

Кандидат в екзопланети, названа Проксима d, що обертається навколо зірки Проксима Центавра: невеликого тьмяного червоного карлика, розташованого всього за 4,2 світлові роки від Сонця, повідомляє SciTechDaily.

До речі, на сьогоднішній день виявлено та підтверджено майже 5000 екзопланет, і ще тисячі поки що значаться у ролі кандидатів у екзопланети.

Нова екзопланета – настільки крихітна, що вона змушувала зірку зміщуватися зі швидкістю лише 40 сантиметрів на секунду. Можливість виявити цей ледь уловимий рух на відстані 4,2 світлових років від нас просто феноменальна, зазначають дослідники.

Екзопланета Проксима d, маса якої становить 0,26 від земної, здійснює повний оберт навколо своєї зірки за 5,12 дня. Це говорить про те, що вона непридатна для життя, яким ми його знаємо. До того ж холодний червоний карлик випромінює надто багато тепла, щоб підтримувати існування рідкої води на такій близькій екзопланеті.

Тим не менш, відкриття передбачає, що така мала кількість відкритих невеликих екзопланет є результатом нашої нездатності надійно їх виявляти. У такому разі їх виявлення буде питанням часу та розвитку технологій.

Нагадаємо, нещодавно астрономи виявили наймолодшу пару астероїдів у Сонячній системі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.