#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Вчені виявили на Сонці фонтани плазми (ФОТО)

12.04.2020 Бобрик Юлія 0

Природа цього явища поки не зрозуміла.

Нові надточні зображення Сонця були зроблені за допомогою NASA's High-Resolution Coronal Imager, унікального космічного телескопа, який може розпізнавати структури в атмосфері нашої зірки розміром до 70 кілометрів.

Як повідомляє phys.org, на знімках чітко видно ділянки зовнішнього шару зірки, заповнені дуже тонкими магнітними нитками, що складаються з розпеченої до декількох мільйонів градусів плазми. Всі попередні зображення Сонця не давали вченим зрозуміти, з чого складається цей верхній шар зірки.

До сих пір деякі частини сонячної атмосфери здавалися темними або майже порожніми, але нові фото пролили світло на цілі смуги шириною близько 500 км з гарячими електрифікованими газами, що протікають всередині них.

Точний фізичний механізм, що створює ці нитки залишається незрозумілим, тому вчених чекають наукові дебати, які будуть зосереджені на тому, чому вони утворюються і чи впливають на виверження сонячних спалахів і сонячних бур.

Очікується, що наступні високоточні знімки Сонця будуть зроблені зондом NASA Parker Solar Probe і сонячним орбітальним апаратом ESA (SolO).

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що сонячний зонд Parker НАСА чує «шепіт» сонячного вітру.