#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Вода
За кордоном

Вчені пояснили, звідки у Тихому океані з’явилися гігантські «зелені плями»

08.02.2021 1 Бобрик1 Юлія1 0

Світлини, що вразили весь світ, зробили з космосу два роки тому.

Скрін з YouTube ESA

Вчені з'ясували, що причиною появи в Тихому океані «зелених плям» стали дрейфуючі, квітучі мікроскопічні морські водорості, пише видання Scitech Daily.

Зображення зелених плям було отримано в червні 2019 року космічними супутниками зондування планети Copernicus Sentinel–2. Сфотографували квітучі водорості неподалік від узбережжя Японії. Розмір цвітіння водоростей становив понад 500 кілометрів у поперечнику і 200 кілометрів завширшки. Проте на світлинах видно лише невелику частину цвітіння – близько 100 кілометрів з півночі на південь і близько 110 кілометрів зі сходу на захід.

Хоча цвітіння водоростей є природною і важливою частиною життя морів, вважається, що діяльність людини збільшує кількість щорічних цвітінь. Так зване «шкідливе цвітіння» водоростей, зазвичай, пов’язано з факторами навколишнього середовища, такими як світло, більш висока температура води і надлишок поживних речовин.

Як повідомляв «Погляд», вода на узбережжі Одеси минулого літа згустилася, як кисіль, та стала смарагдовою.

Проте цвіло минулоріч не лише море, а навіть сніг. Відтак, Альпи стали рожевими, а сніг навколо української антарктичної станції «Академік Вернадський» – малиновим. Більше того зміни клімату перетворили береги Антарктиди в зелену зону.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.