#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Вчені пояснили, чому в НАСА вважають, що життя ховається під поверхнею Марса

23.02.2020 Бобрик Юлія 0

Цього літа НАСА планує запустити найдосконаліший марсохід в історії вагою в 1025,12 кг, який, якщо все піде добре, в кінцевому підсумку відправить зразки з Червоної планети на Землю.

Основна надія полягає в тому, що марсохід збере нові докази життя на планеті у нашого планетарного сусіда. Space.com, відвідавши недавню конференцію про потенційну астробіологію на Марсі виявив, що майже всі учасники вважають, що якщо там і є життя, то, ймовірно, глибоко під землею.

На конференції Mars Extant Life, науковий співробітник Лабораторії реактивного руху НАСА Влада Стаменкович підтримала ідею про те, що, якщо існує марсіанське життя, воно, ймовірно, знаходиться під поверхнею.

«Поверхня Марса є дуже окислювальним, радіаційно-важким середовищем, в якому рідка вода не дуже стабільна протягом тривалого часу», – зазначає вчений. – «Це найгірше місце для пошуку місць для життя на Марсі».

Деякі вчені виступають за створення спритних роботів, які могли б досліджувати системи марсіанських печер, але це надзвичайно складний технічний проєкт.

За словами Стаменкович, більш важливо, аби агентство здійснило відправку обладнання, здатного розпізнавати ґрунтові води і хімічні речовини, пов'язані з можливим життям.

Або, можливо, щоб розгадати таємниці підземного Марса, нам доведеться почекати, поки НАСА не реалізує довгоочікувані плани по відправці людей на Червону планету, місія наразі запланована на середину 2030-х років. Нагадаємо, The Mars Society проводить конкурс на кращий проєкт марсіанського міста.