Васильківчанину посмертно присвоєно звання Героя України
Дмитру Гончаренку – волонтеру, активному учаснику Революції Гідності, одному із засновників громадської організації «Васильківська Самооборонна Відсіч» Указом Президента України №207/2019 9 травня 2019 року було присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
![Васильківчанину посмертно присвоєно звання Героя України](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/60231874_327044954627917_8055953291047075840_n.jpg)
Дмитро Гончаренко загинув зовсім молодим – у 27 років – під час першої волонтерської поїздки на Схід України. 10 липня 2014 року його захопили у полон сепаратисти у Сіверодонецьку. Дві доби його жорстоко катували, аби він назвав імена своїх побратимів, які перебували в окупованому на той час Сіверодонецьку. Вбивши, терористи кинули його до р. Сіверський Донець. Додому він повернувся назавжди незламним і нескореним лише у 2018 році. Посмертно нагороджений відзнакою за участь в АТО, орденом за мужність ІІІ ступеня.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/60091415_327044947961251_6152727173359730688_n.jpg)
В академічному ліцеї «Успіх» у Василькові особисті речі Дмитра Гончаренка представлені в експозиції «Герої не вмирають», присвяченій загиблим героям – вихідцям із Васильківщини.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/05/000DSC_1270-2000x1339.jpg)
Доньки Дмитра – Ліза і Анастасія – можуть пишатися своїм батьком, як і всі земляки.