#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Валютні кредити переведуть у гривневі: закон

14.04.2021 Косянчук Інна 0

Верховна Рада проголосувала доповнення до закону «Про споживче кредитування».

Фото Укрінформу

Народні депутати 273 голосами ухвалили в цілому законопроєкт №4475, яким внесено доповнення до закону «Про споживче кредитування». Доповнення внесено в частині реструктуризації боргів за кредитами в іноземній валюті. Йдеться про перерахування усіх грошових зобов’язань у гривневий еквівалент, а також списання неустойки за цими кредитними договорами.

Переведення повністю не погашених грошових зобов'язань за такими кредитами з валютного у гривневий еквівалент має відбутися за офіційним курсом, встановленим Нацбанком на день реструктуризації, деталізує Економічна правда.

«Законом також продовжено на п'ять місяців дію мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане в якості забезпечення за кредитами в іноземній валюті. Термін чинного мораторію до ухвалення цих змін закінчувався 21 квітня», - зазначається у повідомленні.

У пояснювальній записці до законопроєкту зауважується, що він спрямований на захист від зловживань з боку кредитодавців фізичних осіб-позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті.

 Окрім того, прийняття законопроєкту має сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які не змогли своєчасно здійснювати платежі за  споживчими  кредитами в іноземній валюті.

Раніше «Погляд» розповів, що Мін’юст дозволив автоматично арештовувати рахунки боржників. Читайте, які банки автоматично списуватимуть гроші.

До того ж ми інформували, що із 1 вересня 2021 року більшість пенсіонерів отримуватимуть виплати на банківські картки. До 1 вересня 2021 року буде проведено конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів кількох визначених категорій у межах України.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.