Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Вакцини від COVID-19 будуть доступні більшості українців восени


Доступ до безкоштовної вакцинації від коронавірусу матимуть близько 21 млн українців вже восени цього року.

фото - freepik.com

З такою заявою виступив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Верховній Раді 5 лютого.

«Міністерство охорони здоров’я України розраховує до кінця осені провести чотири етапи вакцинації від COVID-19. Під час цих етапів доступ до безпечних вакцин отримають майже 21 мільйон українців – це люди, які перебувають у зоні ризику інфікування».

Оскільки вакцинація від COVID-19 в Україні виключно добровільна, міністр висловив занепокоєння намірами українців, які, за даними соціологічних опитувань, не хочуть щеплюватись від коронавірусної хвороби. Як писав «Погляд» раніше, лише 43-45% українців готові до безкоштовної вакцинації.

фото - freepik.com

Тож наразі, на думку Степанова, одне з важливих завдань, яке стоїть перед урядом та народними депутатами – популяризація вакцинації. Адже для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб 50% громадян у країні були вакциновані.

За інформацією МОЗ, нині триває активна підготовка до старту національної вакцинації, запланованої на середу лютого. Упродовж 5–11 лютого Центр громадського здоров’я та Бюро ВООЗ в Україні проведуть низку семінарів для національних і регіональних координаторів та фахівців з імунізації, які будуть безпосередньо залучені до процесу вакцинації проти COVID-19 в Україні. Усього навчатимуться 60 осіб, які пройдуть практичну підготовку з мікропланування кампанії на регіональному рівні.

«У рамках підготовки до національної вакцинації ми ретельно готуємо як логістичну систему, так і медичних працівників, які будуть проводити вакцинацію», – повідомив очільник МОЗ.

Нагадаємо, що перша партія вакцин у розмірі 117 тис. доз надійде в Україну від глобальної ініціативи COVAX до початку першої хвилі вакцинації, в середині лютого.

«Погляд» нещодавно повідомляв, що вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему, а записатись у чергу на вакцинацію від COVID-19 може буде онлайн через майбутню онлайн-платформу, яку Кабмін представить вже в цьому місяці.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.