Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Вакцинація і локдаун: результати опитування українців


Скільки українців готові вакцинуватися від коронавірусу та як ставляться до запровадження жорсткого карантину? На ці питання трохи пролило світла свіже опитування.

Опитування провела в останні дні листопада соціологічна група «Рейтинг», опитавши понад 2500 респондентів з усіх регіонів України, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вакцинація

На запитання «Чи готові громадяни України зробити щеплення проти COVID-19?» відповіді різнилися залежно від того, буде вакцина платною чи безкоштовною.

Так, 55% опитаних українців готові зробити щеплення проти COVID-19, якщо вакцину їм нададуть безкоштовно. Натомість заплатити за такий препарат та вакцинуватися готові лише 35%.

Водночас 40% опитаних не хочуть імунізуватися навіть в тому випадку, якщо за це не доведеться платити. А якщо ж вакцина таки буде платною, то вакцинуватись відмовляються 57% респондентів.

Примітно, що прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед осіб старшого віку, мешканців сіл, а платного – серед молоді і жителів Києва.

Локдаун

Якщо в середині листопада 61% опитаних українців не підтримували  запровадження жорсткого карантину (локдауну) і лише 36% підтримували, то станом на кінець минулого місяця підтримка запровадження локдауну зросла до 42%, а кількість противників зменшилась до 55%.

Аналогічно зросла й кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться. При цьому 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% опитаних проти цього).

«Погляд» раніше писав, що карантин «вихідного дня» уряд не продовжив – вся Україна «помаранчева».

Дізнайтесь також, як мобільний додаток «Вдома» допоможе хворим на COVID-19 поінформувати контактних осіб.

Фото: freepik.com