Новини
Україна
Екологія
За кордоном

В ЄС ухвалили скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року


Лідери країн Європейського Союзу досягли згоди щодо скорочення до 2030 року викидів парникових газів на 55% в порівнянні з рівнем 1990 року.

Фото: pixabay.com

Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив глава Європейської ради Шарль Мішель.

«ЄС вирішили скоротити викиди парникових газів на 55% до 2030 року. Це виклик для нашого покоління: як використати наш колективний інтелект заради людства та майбутніх поколінь», – йдеться в повідомленні.

https://twitter.com/eucopresident/status/1337796648907509762

ЄС дійшов висновку, що встановлена раніше мета кліматичної програми на 20–30 рік – 40% – не дозволить домогтися вуглецево-нейтрального простору на території співдружності до 2050 року, що, в свою чергу, є основним напрямком в рамках так званої «Зеленої угоди». Тому й було вирішено поставити нову амбітну мету у 55%.

Варто зазначити, що Україна також посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату. Як повідомляють в офіційному інтернет-представництві Президента України, наразі розглядається ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58–64%. Натомість довгостроковою метою України є досягнення вуглецевої нейтральності.

Як повідомляв «Погляд», Україна 20-та у світовому рейтингу ефективності боротьби зі зміною клімату.

Нагадаємо, що, як стверджують в ООН, у перші 20 років цього століття відбулося «приголомшливе» зростання кліматичних катастроф, тому це сторіччя може стати останнім для людства. Глобальні зміни клімату навіть не зуміла зупинити обмеження пов’язані з пандемією коронавірусу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.