Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україну вже їде вакцина CoviShield від Oxford/AstraZeneca


Розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZenecа вакцина від коронавірусу має назву CoviShield та виробляється на заводі в індійському місті Пуне.

фото - businesstoday.in

21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов, перебуваючи в Індії, проконтролював завантаження першої партії вакцини від COVID-19, про що розповів на своїй фейсбук-сторінці.

«500 000 доз вакцини їдуть до України, і далі будуть розподілені між регіонами згідно плану МОЗ», -

Максим Степанов

Першим регіоном України, який отримає вакцину від СOVID-19, буде Чернігівщина.

22 лютого на брифінгу заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова повідомила:

«З дня на день Україна очікує на першу партію вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca, яка зараз перебуває на прямому маршруті до України».

За її словами, вакцинація населення України розпочнеться відповідно до затвердженого раніше графіку. Однак точної дати заступниця міністра не назвала. Раніше «Погляд» повідомляв, що вакцинація українців від COVID-19 розпочнеться у лютому.

У МОЗ розраховували, що щеплення населення розпочнеться вже 15 лютого, однак цього не сталося через технічні проблеми логістичного характеру. При цьому медична система України готова до початку вакцинації від коронавірусу: сформовані мобільні бригади та списки тих, кого будуть вакцинувати на першому етапі. Усього передбачається 5 етапів. Усі вони викладені в «дорожній карті» вакцинації від COVID-19.

Довідково:

Вакцина CoviShield – це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії. Вакцина перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Serum Institute в Індії постачає свою продукцію в 140 країн світу.

"Погляд" також повідомляв, що вакцину AstraZeneca подали на реєстрацію в Україні після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину AstraZeneca від COVID-19 для екстреного застосування й дала «зелене світло».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.