#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Культура

В Україну із США повернули вивезену нацистами картину

10.09.2019 Надiя Проценко 0

Картина художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була викрадена нацистами з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США, повертається в Україну.

В Україну із США повернули вивезену нацистами картину

Про це повідомляє посольство України в США. Нарешті завершені кількарічні заходи і процедури, завдяки яким стало реальним повернення до України зазначеної картини. Це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон.

Останні 30 років картина була в американської родини Девіда та Габріели Трейсі, які доброзичливо поставились до процесу повернення витвору мистецтва народу України.
В офіційній церемонії передачі картини взяли участь посол України в США Валерій Чалий, керівник офісу ФБР у м. Вашингтон Тім Данхем, прокурор США в Окрузі Колумбія Джессі Л’ю, заступник помічника Державного секретаря США Джордж Кент, а також донька подружжя колишніх власників картини Дженні Тінгл.

Виступаючи під час офіційної церемонії Посол України в США Валерій Чалий подякував всім, хто доклав зусилля, щоби цей історичний день став реальністю. Валерій Чалий наголосив, що повернення картини в Україну – це результат багаторічної спільної праці і промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, але й дружби між нашими народами. Посол також висловив надію, що відкритий шлях до взаємодії України та США у поверненні культурних цінностей принесе ще багато нових успішних проектів у майбутньому.