В Українському Домі відбудеться публічне обговорення щодо майбутнього робіт Бенксі на Київщині
23 листопада о 16:00 у Національному центрі "Український Дім" відбудеться публічне обговорення "Мистецька інтервенція Бенксі. Відкриті питання". Про це повідомили на офіційному сайті центру.
Нагадаємо, відомий британський стріт-арт художник Бенксі підтвердив своє авторство семи графіті у Києві та Київській області.
"Міста Київської області – Буча, Бородянка, Ірпінь, Горенка – для всього світу стали символами російської агресії, жорстокості та руйнувань. Тепер вони є й полем мистецького й політичного переосмислення. І разом з тим отримали значний туристичний потенціал та імпульс стрімкого культурного розвитку", –
пресслужба Національного центру "Український Дім"
На думку організаторів обговорення, художня провокація спрацювала: несподівана поява робіт митця викликала хвилю різнополярних думок, сумнівів та дискусій. Натомість виникло чимало питань, на які тепер варто дати відповідь:
Чи етично робити художнє висловлювання на місці трагедії?
Як чинити із новонабутою мистецькою цінністю?
Та як захистити, зберегти і законсервувати роботи автора?
До слова, в двох громадах вже замислюються над тим, як зберегти роботи культового вуличного художника. Зокрема, в Бородянці графіті Бенксі можуть віднести до культурної спадщини. А в Гостомельській громаді також вже розробляють план, як зберегти роботи британської зірки стріт-арту.
Проте серед найперших висновків: на Київщині зʼявився новий центр культурного паломництва, а також шанс і виклик для місцевої влади, яким можна скористатися під час відбудови та реабілітації.
Відкриту розмові в Українському Домі проведуть з експертами, стейкхолдерами, представниками місцевої влади, аби дійти спільної думки щодо майбутнього робіт Бенксі.
Нагадаємо, тепер всі відмітки з точним місцемрозташуванням робіт Бенксі нанесли на спеціальну мапу. Тож кожен охочий може самостійно відвідати та побачити настінні графіті в реальному житі. Детальніше в матеріалі "Погляду".
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.