#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Головні новини

В Україні зросла ціна на газ для населення

05.08.2020 Оксана Кириленко 0

У серпні вартість природного газу для побутових клієнтів «Нафтогазу України» становитиме 3,24 грн за 1 куб. м без урахування ціни його доставки.

фото з відкритих джерел

Як пояснюють на сайті державної газопостачальної компанії, ціна газу зросла на 0,27 грн за 1 куб. м, оскільки ринок входить у сезон високих цін, що відбувається зазвичай із наближенням опалювального періоду. Це на 9% вище, ніж місяцем раніше.

До 1 серпня 2020 року ціна газу для побутових клієнтів компанії була єдиною та публікувалася лише після 22 числа місяця споживання. Але із завершенням дії режиму ПСО компанія планує публікувати ціни в рамках тарифу «Місячний» на початку місяця споживання.

Зауважимо, 1 серпня 2020 року припинила дію постанова уряду про покладення на «Нафтогаз» спеціальних зобов'язань на ринку газу (ПСО), і в Україні почав працювати ринок газу для населення – тобто відтепер українці отримали можливість на власний розсуд вільно міняти газового постачальника.

Відмовитися від чинного постачальника газу можна, подавши майбутньому новому трейдеру кілька документів: заяву на приєднання, паспорт, ІІПН, останню платіжку за газ та свідоцтво про право власності на житло або довіреність. Все інше має зробити новий постачальник, і перехід відбудеться автоматично. Водночас слід наголосити, що і газові постачальники відтепер самі вправі вирішувати, за якою ціною продавати газ споживачеві.

Щодо тарифу «Місячний», як пояснюють у «Нафтогазі», це - перший тариф, який компанія пропонує своїм клієнтам. Він передбачає постоплату за спожитий газ, і всі діючі побутові клієнти компанії автоматично були переведені на цей тариф.

Втім, існує можливість зекономити 1% від загального рахунку за газ: якщо клієнт сплачуватиме за спожитий ресурс до 15 числа місяця, наступного за місяцем споживання через особистий кабінет my.gas.ua та чат-бот GASUA.

Компанія обіцяє найближчим часом запропонувати своїм клієнтам нові тарифні плани та інші пропозиції.

Нагадаємо, що як писав «Погляд», населення Київської області заборгувало за доставку газу 81 млн грн.

Також «Погляд» повідомляв, що «Нафтогаз» встановив першу електрозаправку, і їхня кількість може зрости.