#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Кримінальні новини

В Україні жертвам насильницьких злочинів виплачуватимуть грошову компенсацію

28.07.2020 Оксана Кириленко 0

Гроші планують стягувати зі злочинця.

фото з відкритих джерел

Компенсацію збираються виплачувати через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для цього уряд збирається створити спеціальний Фонд відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких злочинів.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Олександр Банчук в ефірі телеканалу для окупованих територій «Дом».

В майбутньому, потерпілі з копією висновку судмедекспертизи та копією інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо порушеного провадження зможуть звернутися до відповідного центру або Бюро правової допомоги, які підпорядковані Мін’юсту.

Законопроєкт передбачає надання потерпілій стороні правової, психологічної допомоги, а також «мінімальне відшкодування завданої шкоди здоров'ю» ще до рішення суду чи органів розслідування про затримання або оголошення в розшук підозрюваного. А за кожен вид злочину і заподіяну шкоду визначатиметься сума компенсації потерпілому, але щонайменше тисяча гривень.

«Зараз закон передбачає мінімум, який буде встановлюватися. Але, залежно від можливостей і наповнення Фонду відшкодування шкоди потерпілим, закон прямо передбачає, що урядом за кожен вид злочину і за вид заподіяної шкоди визначатиметься сума компенсації. Це не реєстр, це буде список. Виходячи з того, від якої дії і якої шкоди особі завдано, вона матиме право на це відшкодування» , - зазначив заступник міністра.

Також він підкреслив, що право отримати допомогу, як психологічну так і матеріальну, матимуть і родичі загиблої унаслідок злочину особи.

Раніше "Погляд" писав, що у Києві за минулу добу скоєно 102 крадіжки.

Також поліція затримала «смотрящого» за Переяславом.