Анонси
Суспільство

В Україні запущено страхування журналістів на $100 тис. Як подати заявку?

Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) з травня 2024 року почав приймати заявки українських журналістів, фіксерів, фото/відеооператорів, які виконують редакційні завдання в зонах бойових дій.

В Україні запущено страхування журналістів на $100 тис. Як подати заявку? - зображення
Фото – Reuters / Carlos Barria

Про це повідомляється на сайті Асоціації “Незалежні регіональні видавці України”, яка реалізує проєкт.

Умови програми у 2024 році

Хто може застрахуватися?

Фіксери, журналісти / відеооператори / редактори / фотографи незалежних українських медіа, які вирушають в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту. Пріоритети віддаються тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

Як це зробити?

Для цього потрібно подати заявку тут.

На який термін можна застрахуватися?

Від 1 до 20 днів на одного журналіста та відеооператора / редактора / фотографа, що є членами однієї команди, яка їде у відрядження

Хто визначає, які заявки задовольняються?

Незалежний орган проєкту – Координаційна рада МФСЖ – розглядає кожну заявку та ухвалює рішення про страхування чи відхилення заявки.

У разі позитивного рішення із заявником обов'язково зв’яжуться координатори. У зв'язку з великою кількістю заявок організатори залишають за собою право не повідомляти в разі негативного рішення.

Задовольняються заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики.

Координаційна рада МФСЖ:

  • від Інституту масової інформації: Роман Головенко;

  • від Фундації “Суспільність”: Тарас Петрів;

  • від Асоціації “Незалежні регіональні видавці України”: Оксана Бровко;

  • від “Детектора медіа”: Світлана Остапа;

  • від ЦЕДЕМ: Ігор Розкладай;

  • від ІРРП: Людмила Панкратова.

Що покриває страхування?

Страхове покриття – до 100 тисяч доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі журналіста – родина отримує $100 тисяч.

Запитання можна слати на електронну адресу tetiana.avramenko@gmail.com, Тетяна Авраменко, АНРВУ.

Нещодавно, в Україні стартувала кампанія Ради Європи "Журналісти мають значення". Мета — виробити ефективні рішення для захисту представників українських медіа, які працюють в умовах підвищених ризиків, спричинених російською агресією.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.