#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Довкілля

В Україні заборонять тестувати косметику на тваринах

25.01.2020 Надiя Проценко 0

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило для повторного громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію», де зазначені нові вимоги до косметики, які заборонять тестувати її на тваринах, а також використовувати майже тисячу дозволених нині інгредієнтів.

В Україні заборонять тестувати косметику на тваринах

В Україні вимоги до косметичної продукції мають бути такими, як і на європейському. Однак наразі в Україні відсутні регламентовані вимоги до інгредієнтів косметичної продукції, є труднощі у дослідженні складу косметичної продукції через застарілість методів, обладнання та складності хімічних процесів.

Доопрацьований проєкт постанови Кабінету Міністрів України ухвалює новий технічний регламент на косметичну продукцію, який передбачає:

  • використання виробниками лише безпечних барвників, консервантів, УФ-фільтрів;
  • збільшення втричі кількості заборонених інгредієнтів у порівнянні з попередніми нормами (з 400 до 1383 позицій);
  • заборону тестування косметики на тваринах: замість цього іноземні та національні компанії мають запровадити та використовувати новітні технологічні розробки, зокрема, альтернативні методи тестування косметичної продукції.

Такі зміни не лише зроблять українську косметику безпечнішою, а і є важливою складовою євроінтеграції України і виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, оскільки зникнуть юридичні, адміністративні і технічні бар’єри в торгівлі з країнами ЄС.