Новини
Україна
Здоров'я

В Україні з’явиться санепідслужба європейського зразка: Степанов


Міністр охорони здоров'я запевнив, що структура, яку планують створити, не матиме радянських рудиментів щодо корупційних складових

“В країні має існувати служба, яка здатна реагувати на ті виклики, які ми побачили при коронавірусній хворобі. У нас є призначений рішенням уряду від 11 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Дійсно, на сьогодні немає повноцінної служби, тобто є покладання різних обов'язків на різні підрозділи, в тому числі й на МОЗ. Ми не плануємо її робити як центральний орган виконавчої влади, але плануємо створити таку службу, яка буде європейського зразка”, цитує Укрінформ  сказав міністра охорони здоров'я Максима Степанова з посиланням на телеканал ZIK.

Нагадаємо, ще в березні 2017 року Кабмін ліквідував Державну санітарно-епідеміологічну службу, яка діяла на той час. За поясненнями Кабміну, її функції вже виконують Міністерство охорони здоров'я, Держслужба з питань праці та Держпродспоживслужба.

Тепер санітарно-епідеміологічну службу в Україні планують відновити, за словами міністра, її створять за європейським зразком. Також, за словами Степанова, вона не матиме "радянських рудиментів щодо корупційних складових і решти нарікань, які були на цю службу, коли вона існувала".

Фото з відкритих інтернет-ресурсів