#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

В Україні з’явилася найбільша партія ліків від гепатиту С за останні роки

15.07.2019 Надiя Проценко 0

За державний кошт було закуплено найбільшу за останні роки партію препаратів для хворих на вірусний гепатит C. Безкоштовне інноваційне лікування зможуть пройти понад 7 тисяч пацієнтів.

В Україні з’явилася найбільша партія ліків від гепатиту С за останні роки

У регіони вже почали розвозити закуплені препарати – новітні ліки прямої дії, що відповідають рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C. Інноваційний курс лікування полягає в тому, що пацієнт просто приймає таблетки впродовж трьох місяців. Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ України.

Речовини «Даклатасвір» та «Софосбувір/велпатасвір» є універсальними, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С. Завдяки такому комбінованому підходу організм краще та оперативніше реагує на терапію, тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. При цьому ймовірність побічних ефектів зменшується в рази, аніж під час прийому препаратів попереднього покоління. Ефективність курсу лікування доведена та сягає понад 90%.

Завдяки закупівлям через міжнародну організацію – Програму розвитку ООН (ПРООН) – Україні вдалося отримати рекордно низьку ціну за курс лікування: 89 доларів.

Невдовзі в медзакладах будуть доступні безоплатно такі ліки:
• препарати ТМ «Майгеп» (софосбувір) та ТМ «Майдекла» (даклатасвір) для комплексного курсу лікування гепатиту С для понад 1200 пацієнтів;
• препарат ТМ «Ледвір» (софосбувір/ледіпасвір), завдяки яким зможуть вилікуватись майже 2 тисячі хворих;
• понад 12 тисяч упаковок лікарського засобу ТМ «Майхеп ALL» (софосбувір/велпатасвір) для лікування понад 4 тисяч пацієнтів.

Також на сайті Міністерства охорони здоров’я України подається алгоритм дій для тих, хто хоче обстежитись на наявність гепатиту С, та тих, у кого він вже діагоностований.

 1. Для обстеження на вірусний гепатит насамперед потрібно звернутися до лікаря, з яким ви підписали декларацію.
 2. Сімейний лікар може запропонувати обстеження із використанням швидких тестів. У випадку отримання позитивного результату необхідно буде пройти додаткове обстеження, про яке вам скаже лікар. Пам'ятайте, що позитивний швидкий тест не є підтвердженням діагнозу, а може свідчити, що ви перехворіли і самостійно позбулись вірусу.
 3. Якщо Ви вже знаєте, що маєте вірусний гепатит, можете одразу звернутись до лікаря інфекціоніста інфекційної лікарні за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ). За посиланням ви можете знайти контакти закладів охорони здоров'я, які надають послуги із лікування ВГ.
 4. Пацієнт проходить обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи. Важливо: враховуючи, що препарат є пангенотипним, немає потреби додатково визначати генотип вірусу.
 5. Якщо діагноз підтвердився, вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту.
 6. Після цього вам потрібно написати заяву на директора обласного департаменту охорони здоров’я з проханням отримати лікування за державною програмою.
 7. Наступний крок – отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних департаментах охорони здоров’я або в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
 8. Пройти курс лікування у своїй лікарні.
  Якщо у вашому медзакладі кажуть, що ліків немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області:
  http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja