Культура
Україна-суспільство

В Україні з'явилося нове видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО)

У Скарбниці Національного музею історії України презентували книгу "Спадщина. Miras. The Heritage". Вона присвячена культурі кримських татар.

В Україні з'явилося нове видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО) - зображення

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.

Ця книга є кульмінацією спільних зусиль українських і кримськотатарських дослідників, митців і громадських діячів, спрямованих на збереження та передачу багатющої культурної спадщини кримських татар майбутнім поколінням.

Книга пропонує читачам унікальну можливість зануритися у світ кримськотатарської культури, ознайомитися з її історією, традиціями та мистецтвом. На сторінках видання представлені вишукані зразки ювелірних виробів, елементи традиційного одягу, вишивки та інші артефакти, що зберігаються у фондах Національного музею історії України та приватних колекціях.

"Культурна спадщина — це наша ідентичність, наша пам’ять. Кримські татари мають багату і давню історію, яка формувалася протягом століть. Все це фіксує нове видання", — сказала завідувачка філії "Скарбниця Національного музею історії України" Наталія Панченко.

Особливою цінністю видання є тексти, підготовлені одразу трьома мовами — українською, кримськотатарською та англійською. Це відкриває багатогранну спадщину кримськотатарського народу для ще ширшої аудиторії, долаючи мовні бар’єри.

Проект реалізується у співпраці з Есмою Аджієвою, головою кримськотатарської громадської організації "Алем", у рамках ініціативи "Сенси, що об’єднують", за підтримки Посольства Швейцарії.

Нагадаємо, у Вікіпедії з’явилося понад 500 статей кримськотатарською мовою.

Також, для учнів 5-6 класів розробили онлайн-курс кримськотатарської мови та літератури.

В Україні з'явилося нове видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО) - зображення
Фото - kanaldom

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.