Головні новини
Україна-суспільство

Для учнів 5-6 класів розробили онлайн-курс кримськотатарської мови та літератури

Курс складається із 140 уроків, які дадуть змогу школярам і школяркам зануритися в культуру, мову та літературу кримських татар, а також докладніше дізнатися про Крим.

Для учнів 5-6 класів розробили онлайн-курс кримськотатарської мови та літератури - зображення
Фото - kanaldom

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

В межах курсу для школярів представлені 140 уроків, а особлива увага приділятиметься вивченню літературних творів, народної мудрості та природи Криму.

"Курс розроблено з урахуванням традицій, звичаїв та історії кримськотатарського народу. Кожен урок містить відеоматеріал із субтитрами кримськотатарською мовою, тестові завдання та конспект", -

розповіли у відомстві.

Над створенням занять працювали провідні фахівці та носії кримськотатарської культури, зокрема:

  • Сеїт-Джеліль Абібулла (методист курсу) – асистент кафедри тюркології КНУ імені Т. Шевченка, співавтор підручників з інтегрованого курсу “Кримськотатарська мова та література” для 5–6 класів;

  • Сабріє Сластьон (експертка курсу) – кандидатка філологічних наук, асистентка кафедри тюркології КНУ імені Т. Шевченка.

Учителі:

  • Гульназ Аджигельдієва — викладачка кримськотатарської мови та літератури.

  • Ельвіна Халілова — співробітниця дипломатичного представництва.

Уроки доступні на платформі "Всеукраїнська Школа Онлайн".

Нагадаємо, кримськотатарська мова тепер доступна в Google-перекладачі.

Для учнів 5-6 класів розробили онлайн-курс кримськотатарської мови та літератури - зображення
Фото - МЗС України

Також, український стартап Respeecher збирав записи голосів носіїв кримськотатарської мови для свого проєкту. Проєкт має прискорити появу мови у багатьох сервісах - помічниках у телефонах, чат-ботах та автоматичних перекладачах.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.