Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні виробників COVID-вакцин звільнили від відповідальності


19 березня Верховна Рада в цілому прийняла законопроєкт №5247, яким виробників вакцин проти коронавірусу позбавили відповідальності за можливі побічні ефекти після щеплення. «За» проголосували 236 депутатів.

фото - скрін засідання Верховної Ради 19 березня

Попередньо законопроєкт зареєстрували за ініціативою прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля 16 березня, адже це вимога до усіх країн, які беруть участь в програмі COVAX.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що законопроєктом пропонується внести зміни до закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання.

Зокрема, йдеться про «звільнення від цивільної відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, включаючи їх працівників, медичних працівників, які залучені до здійснення заходів пов’язаних із вакцинацією, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин для специфічної профілактики Covid-19».

Таким чином, прийнявши законопроєкт № 5247,

Україна надала повний юридичний імунітет виробникам вакцин від коронавірусної хвороби, звільнивши їх від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень у випадку негативних реакцій для здоров’я користувачів.

фото: freepik.com

Передувало появі цього законопроєкту те, що 29 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4613 «Про лікарські засоби», який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 та скорочує її до 5 днів. Тобто дозволено реєструвати вакцини для використання - за умови, якщо вони мають дані про успішне проведення доклінічних випробувань.

При цьому варто зазначити, що

Законопроєкт забороняє реєстрацію в Україні вакцини, розробленої в Російській Федерації.

«Погляд» раніше писав про реєстрацію законопроєкту щодо використання в Україні п’ятьох вакцин від СOVID-19. Першою зареєстровано в Україні вакцину Covishield від Oxford/AstraZeneca.

Читайте, чому не через 28, а 90 днів вводитимуть другу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca в Україні, якою наразі здійснюється вакцинальна кампанія в Україні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.