#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Світ-суспільство
Подорожі
Політика

В Україні створюватимуть дистанційні дипломатичні установи

15.03.2021 Косянчук Інна 0

«Посольство фізично знаходиться в Україні та забезпечує присутність нашої держави в іноземній країні дистанційно»: міністр закордонних справ.

Фото Укрінформу

Про закордонні дипломатичні установи, про створення нових мобільних та ефективних посольств, які дозволять значно розширити дипломатичну присутність України у світі йдеться в указу президента України №99/2021.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував нюанси документа, зокрема, розповів про розповів, що однією з ключових новацій є створення нового формату послів із резиденцією в Києві.

«Відтепер ми зможемо створювати посольства України за кордоном із резиденцією в Києві. Тобто посольство фізично знаходиться в Україні та забезпечує присутність нашої держави в іноземній країні дистанційно. В еру тотального онлайну така установа може виконувати практично всі ті самі функції, що й фізично розташована у країні перебування. Нововведення Указу Президента про закордонні дипломатичні установи дозволять нам оптимізувати управління та зробити посольства більш мобільними, ефективними та економними для платників податків»,

- зазначив Кулеба.

За його словами, такий формат дистанційної дипломатичної присутності успішно функціонує у багатьох іноземних країнах, зокрема ЄС. Україна починає втілювати цей передовий досвід як доповнення до традиційних форматів дипломатичної присутності.

Ще одна новація -  посольства України за кордоном у форматі «1+2», де задіяні полос і два дипломати. Цей формат починає впроваджувати МЗС.

«Дипломатична служба багато в чому подібна до військової. Її майбутнє - за компактними, мобільними підрозділами, які здатні швидко та ефективно виконувати  поставлені завдання. Тому ми розробили новий формат. Посольства 1+2 стануть саме такими компактними дипломатичними командами, зокрема в країнах і регіонах, в яких Україна досі не була представлена. Нововведення дозволяють вже сьогодні на практиці розширювати географію присутності України у світі зі значною економією грошей платників податків. Більше присутності - більше можливостей для Української держави, українського бізнесу та громадян», зазначив міністр.  

Він звернув увагу на 5 пріоритетних завдань, які він ставить всім керівникам закордонних дипломатичних установ. Це такі завдання: зміцнювати безпеку України, збільшувати обсяги торгівлі та інвестицій, допомагати українцям за кордоном, нарощувати «м’яку силу» України за кордоном, розширювати свободу подорожей для українців.

В онлайн люди зараз переводять багато напрямків своєї діяльності, однак потрібно бути обережними. Адже ми залишаємо цифрові відбитки.

Також «Погляд» повідомляв, що  попри відмову кількох країн вакцинувати від коронавірусу своїх громадян вакциною від компанії AstraZeneca, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наполягає, що це «відмінна вакцина, як і інші вакцини, що використовуються».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.