#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

В Україні робитимуть дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками

16.05.2019 Александр Чернышенко 0

У нових змінах в ДБН щодо доріг загального користування Мінрегіон вводить норму щодо можливості використовувати таку дорожню розмітку на українських трасах.

Про це повідомив Лев Парцхаладзе, заступник міністра в Міністерстві регіонального розвитку.

За його славми, ця норма на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час та підвищить безпеку дорожнього руху. Світловідбиваючі вставки можна також використовувати для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок.

Світловідбиваючі вставки  виготовляються з того самого світловідбиваючого матеріалу, що і катафоти на фарах автомобілів або велосипедів. І можуть вирішити проблему з підсвічуванням трас у нічний час.

Використання світловідбиваючих вставок набагато реальніше і дешевше, ніж передбачати люмінесцентну розмітку на трасах.

Для прикладу, для розмітки 5-7 метрів дороги потрібно в середньому 1 кг люмінесцентної фарби або декілька світловідбиваючих вставок (від 1 до 4-5 штук). І це більш, ніж вдвічі дорожче. У тійж же Європі люмінесцентна розмітка не використовується настільки широко, як світловідбиваючі вставки.

"Ці зміни до ДБН, розроблені ДП “ДерждорНДІ”, вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом. Вони вступлять в дію через 3 місяці після опублікування", - повідомив заступник міністра.

Для довідки: Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.