Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні посилять заходи безпеки для боротьби з коронавірусом

01.04.2020 Косянчук Інна 0

Кабінет Міністрів вирішив внести зміни до постанови №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Буде заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;  переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей, тощо.

Уряд планує посилити заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року. На засіданні Кабінету Міністрів було запропоновано внести зміни з одноденним доопрацюванням внести  до постанови №211. Постанову буде викладено в новій редакції.

«З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше», – зауважив на Урядовому засіданні Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

«Отже, зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, Уряд вважає за потрібне запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину, повідомляє Урядовий портал.

І звертає увагу, що під час карантину, тобто до 24 квітня, на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Також Удядовий портал зазначає, що деякі обмежувальні заходи вже запроваджені місцевою владою.

«Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств», ідеться в повідомленні.