Новини
Суспільство

В Україні офіційно дозволили брати в укриття домашніх тварин

Тепер люди, які заходять в укриття з домашніми тваринами, мають перебувати в окремих приміщеннях або відокремлених місцях.

В Україні офіційно дозволили брати в укриття домашніх тварин - зображення
Фото: instagram.com/pani_chloe

Перебувати в укриттях із домашніми тваринами відтепер в Україні офіційно дозволено.

Відповідні зміни 10 січня 2024 року МВС внесло до наказу №18 "Про внесення змін до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту".

Тепер люди, які заходять в укриття з домашніми тваринами, мають перебувати в окремих приміщеннях або відокремлених місцях.

Власник домашньої тварини або людина, яка її супроводжує, забезпечує:

  • постійний нагляд за домашніми тваринами;

  • необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям домашньої тварини;

  • безпеку навколишніх людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди домашньою твариною;

  • безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

  • дотримання вимог санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил;

  • наявність повідка для домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 року N 1164.

Нагадаємо, у школах Бучанської ОТГ встановили системи автоматичного оповіщення про повітряні тривоги та замки в укриттях. Вони розроблені на основі даних офіційного проєкту "Повітряна тривога" від компанії Stfalcon спільно з розробником Артемом Лемешевим.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.