Новини
Україна
Кримінальні новини
Київ

В Україні накрили хакерське угруповання «Phoenix»


Зловмисники «зламували» мобільні телефони, крали паролі та продавали конфіденційну інформацію громадян.

Про це повідомили в СБУ.

Кіберфахівці СБУ припинили діяльність групи хакерів «Phoenix», які «спеціалізувалися» на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв та незаконному збиранні персональних даних.

Угрупування складалося із п’яти громадян України, мешканців Києва та Харкова. Маючи вищу технічну освіту, зловмисники використовували для своїх цілей спеціально розроблене програмне забезпечення. Для цього вони створили копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв «Apple», «Samsung» та ін. Коли користувачі завантажували собі застосунок з такого «псевдоофіційного» сайті тим самим вони надавали зловмисникам пароль до свого облікового запису. Це давало можливість хакерам копіювати інформацію зі зламаного телефону, після чого знімати кошти з рахунків громадян та продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя.

Під час обшуку у зловмисників вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинної діяльності, програмне забезпечення і технічні засоби для несанкціонованого втручання в облікові записи, а також викрадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до збуту.

Учасникам угрупування за ст. 361 КК України загрожує штраф від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Нагадаємо, кіберполіція накрила на Київщині підпільний call-центр.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.