Новини
Україна
Екологія

В Україні модернізують гідрометеорологічну службу


Систему, яка не оновлювалася з 70-х років минулого століття, реформують, після чого вона дозволить суттєво зменшити збитки від погодних та природних явищ в різних галузях економіки держави та буде використовуватися у військових технологіях.

Фото: pixabay.com

Як повідомила пресслужба МВС, в Україні розпочинають повну реновацію державної гідрометеорологічної служби. Для цього вже в найближчому майбутньому в країні з’явиться близько 13 великих радарів, а також кілька тисяч спеціальних датчиків, які дозволять використовувати ранній, вірогідний і швидший прогнози небезпечних погодних та природних явищ для запобігання та завчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації та катастрофи.

Повністю запустити нову систему планують за 2–3 роки. Проте зробити це можна буде тільки після того, як відповідний проєкт отримає схвалення як на рівні українського парламенту, так і в США.

Згодом же українські фахівці, за словами міністра МВС Арсена Авакова, зможуть бачити, де забруднення повітря, передбачати температуру хвойного підстилку в лісах, насиченість водою атмосфери, будуть бачити рівень насиченості річок.

«Наша система буде по якості, сподіваюсь, кращою, ніж у багатьох країнах Європи»,

Арсен Аваков

Також зазначається, що проєкт буде містити тотальну модернізацію всіх систем спостереження, зв’язку, збору та обробки інформації. Зокрема, дана система зможе автоматизувати спостереження та прогнозування погоди, що є основою для систем автоматизованого управління розгортання військ.

Як повідомляв «Погляд», 12 березня в столичному регіоні прогнозують сніг, а через шквали та ожеледицю на Київщині оголошено І рівень погодної небезпеки.

Протягом всього березня погода й надалі залишатиметься такою ж мінливою, хоча на цих вихідних очікується невелике потепління.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.