#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Здоров'я
Світ-суспільство

В Україні дозволили не проходити карантин, повертаючись із країн з високим рівнем COVID-19

01.07.2020 Оксана Кириленко 0

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 віднесено до «червоної» та «зеленої» зон.

фото: ДПСУ

Водночас, як повідомляє Украерорух із посиланням на постанову Кабміну № 522, двотижневу обсервацію чи самоізоляцію після прибуття в Україну з країн із «червоного списку» можуть не проходити ті, хто пройде в Україні аналіз на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і отримає негативний результат. Це правило діє як для іноземців, так і для громадян України.

Проте така ж довідка, отримана у закордонних медичних закладах, не звільняє від обсервації та самоізоляції при поверненні в Україну.

Звільняються від проходження карантину навіть ті особи, які прибули з країн «червоного списку», але прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб.

Не зможуть перетнути державний кордон іноземці та особи без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України та біженців) без наявного страхового полісу, який покриває витрати на лікування від COVID-19 і обсервацію, та діє весь строк перебування в Україні. Наявність полісу є обов’язковою умовою для прибуття громадян як із «червоної», так і з «зеленої» зони. Поліс має бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, що має представництво чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс).

Нагадаємо, що з початку квітня на 14-денну обсервацію або домашню самоізоляцію під контролем мобільного додатку «Дій вдома» направляються іноземці та громадяни України, які прибули з країни зі значним поширенням COVID-19. Також на карантин направляються громадяни таких країн, якщо вони не доведуть, що останні 14 днів перебували на території країн із «зеленого списку».