#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

В Україні дозволили будувати багаторівневі підземні паркінги

31.05.2019 Александр Чернышенко 0

Проектувати підземні багаторівневі паркінги в громадських закладах можна буде з 1 червня.

Про це повідомив заступник міністра в Міністерстві регіональної політики Лев Парцхаладзе.

В дію вступає ДБН «Громадські будинки і споруди», який містить цю норму. Так, вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки можуть проектуватися до 5 поверхів, тоді як автоматизовані підземні паркінги можуть мати до 9 поверхів.

Таке нововведення пов’язане з нестачею паркомісць у великих містах, біля великих громадських закладів. І створення зручних підземних паркінгів, особливо багаторівневих, під такими закладами могло би стати вирішенням питання. До цього проектування багаторівневих підземних автостоянок не було унормовано в будівельних нормах. Зараз ця норма передбачена.

Це дозволить:

  • збільшити кількість паркомісць, які можуть проектуватися в складі громадських закладів;
  • заощадити простір на організацію таких парковок;
  • підвищити комфорт відвідувачів, які користуються індивідуальним транспортом.

Підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками, а в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків, приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів відповідно до вимог інших документів.

Нові будівельні норми розроблені підприємством УКРНДПІЦИВІЛЬБУД.