Новини
Україна
Київ

В Києві створюють перший в Україні терапевтичний сад

Терапевтичний сад створюють на території Київської психіатричної лікарні імені Павлова. Його мета – зцілити українців, які постраждали від війни в Україні. У першу чергу тих, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад та потребує такої адаптації.

В Києві створюють перший в Україні терапевтичний сад - зображення

Як повідомляє Армія FM, автор ідеї – данський урбаніст Мікаель Колвілл Андерсен.

Він зауважив, що у Данії в кожному місті є терапевтичний сад. Садове лікування добре зарекомендувало себе і допомагає людям зцілитися.

"Вам це потрібно більше, аніж будь-кому в Європі. І не тільки ветеранам, але й людям, які живуть на Подолі під постійними повітряними тривогами. Це також психологічна травма і ПТСР. Але найбільше страждають ваші ветерани найгіршої у сучасній історії війни".

Нещодавно на території лікарні відбулася Толока, на яку прийшли сотні волонтерів, щоб підготувати місцину під майбутній сад.

Терапевтичний сад розділять на три частини. Через особливості території – крутий схил – територія саду якнайкраще підходить для такого зонування. Перша ділянка буде для людей, які найбільше страждають на ПТСР. Це люди, які взагалі не хочуть виходити з дому і розмовляти будь з ким. Вона буде найвищою, щоб люди могли дивитися якнайдалі.

Друга частина – для людей, яким вже краще і вони готові говорити про пережите з лікарем чи своїми близькими. Третя зона – більш контактна і буде внизу схилу. Вона підійде людям, які не просто прагнуть поговорити, але й готові робити щось своїми руками. На цьому будується якраз концепція таких садів.

"Я досліджувала досвід закордонний цих садів. Здебільшого вони біля лікарень і створені для роботи руками. Наприклад, для вирощування овочів, фруктів і їх можна використовувати в лікарні на обід. Тут ми теж хотіли зробити щось таке, де можна пристосувати себе, сенсорну моторику, мілку моторику залучити. Садівництво – дуже заспокійлива штука", –

координаторка толоки, архітекторка Дарина Рощук

Організатори планують завершити роботи на початку червня і запросити всіх, хто потребує терапії, вільного простору та спокою.

Читайте також: