В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі
![В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі - зображення](/storage/resized/lg/news/95085012-1f39-49a4-a58e-6c3812dd49b0/262158474_624246025432309_162338404459915139_n.jpg)
Як повідомляє Facebook-сторінка Музеї Богуславщини, виставка відкрилася в рамках проєкту "Шлях/Yol", який реалізується громадською організацією "Ель Чєбєр" за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту і Кримського дому.
Експозиція в історичному музеї Богуслава присвячена кримськотатарській і українській багатовіковій традиції, яка нині стала повсякденністю — культурі споживання кави.
![В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі В історичному музеї на Обухівщині відкрилася виставка присвячена кримськотатарській культурі - зображення](/storage/resized/lg/news/95085012-1f39-49a4-a58e-6c3812dd49b0/261673061_624246185432293_6838137002655894061_n.jpg)
Основу виставки становлять антикварні й сучасні кримськотатарські та українські предмети, пов’язані із традицією споживання кави, орнаментовані ткацькі й гончарні вироби кримськотатарського та українського виробництва взяті з фондів музею та приватних колекцій, а також копії старих гравюр, йдеться у повідомленні.
Крім того, усі охочі зможуть переглянути стрічку "Алім" — німий чорно-білий фільм про боротьбу кримськотатарського селянина з багатіями у XIX столітті.
Стрічку зняли 1926 року на 2-й фабриці Держкіно Всеукраїнського кінофотоуправління у Ялті. Фільм надав Національний центр Олександра Довженка для безплатного перегляду в межах ініціатив проєкту "Шлях/Yol".
Вхід на виставку безкоштовний.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.