Новини
Екологія
За кордоном

В Ісландії створять першу в світі «вулканічну обсерваторію»

Там будуть досліджувати магму в її природному стані.

В Ісландії створять першу в світі «вулканічну обсерваторію» - зображення

У кратері Крафла на північному сході Ісландія планують пробурити двокілометрову свердловину, щоб на її базі створити першу в світі підземну вулканічну обсерваторію, повідомляють на сайті KMT.

Вартість проекту Krafla Magma Testbed (KMT) оцінюють в $100 млн. Роботи над ним розпочалися у 2014 році, але практичні кроки намічені лише на 2024-й. Дослідження вестиме команда з 38 науково-дослідних інститутів 11 країн, зокрема, з США, Велику Британії та Франції. Вони планують вивчати магму до того, як вона вивернулася на поверхню землі, адже про її стан під землею досі майже нічого не відомо.

«Знання про те, де розташована магма, життєво важливі, це допоможе підготуватися до вивержень. Без цих знань ми практично сліпі».

Вулканолог Паоло Папале

Вчені сподіваються, що отримані знання дозволять зробити прорив у фундаментальній науці та закласти основу геотермальної енергетики супергарячих порід. Можливо, вони також допоможуть краще прогнозувати виверження вулканів.

Нагадаємо, цьогоріч вулкан в Ісландії, який прокинувся після 6000-річної сплячки, став зіркою соцмереж.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.