Новини
Ірпінь
Політика

В Ірпені “Нові обличчя” зі “Слугою народу” намагаються дискредитувати опозицію інформаційними маніпуляціями


Медіаконсультант партії “Нові обличчя” та ірпінського ексмера Володимира Карплюка Петро Щербина вчергове намагається дискредитувати місцеві опозиційні сили, поширюючи інформаційні маніпуляції. 

Новий випуск газети “Ірпінський вісник”, головним редактором якої є депутатка від коаліції Зоряна Міронішена (“Слуга народу”), вийшов з такою собі “дошкою ганьби”. Це список опозиційних депутатів, які проголосували за розробку детального плану території під малоповерхову забудову по вул. Лисенка, 10.

May be an image of текст
Скриншот допису Арема Гуріна

Дозвільні документи на це будівництво родина теперішньої  депутатки від “Батьківщини” Євгенії Ковтун отримала ще до місцевих виборів. А вже після виборів містобудівні умови очільник відділу містобудування та  архітектури Михайло Сапон скасував -  нібито через скарги. Хоча в опублікованих міською радою зверненнях мід мешканців вулиці Лисенка міститься лише прохання про оприлюднення дозвільних документів.  

Скриншоти з сайту Ірпінської міської ради

Цей факт став новою маніпуляцією, захищати яку в соцмережах взявся сам Петро Щербина - піарник та медіаконсультант “Нових облич”, відомий своєю сексистською рекламою та чисельними комерційними приміщеннями в різних частинах міста. В коментарях до допису депутатки від “Голосу” Михайлини Скорик-Шкарівської він взявся доводити, що факт голосування за малоповерхове будівництво, скасовувати документи на яке Михайло Сапон не мав підстав, на минулій сесії міськради таки був. 

Скриншот коментарів Петра Щербини

Хоча перевірити слова Петра Щербини неважко, адже проєкт рішення таки оприлюднений на сайті міськради і про підвищення поверховості мова там не йде, він пропустив важливий факт. Без цього детального плану Сапон не мав права підписувати дозволи на будівництво, які він видав в березні минулого року. Таким чином, опозиційні депутати намагаються вивести окреме будівництво в правову площину через попередні порушення Сапона. 

І хоч це намагання було проігнороване депутатами від “Нових облич” та “Слуги народу”, Петро Щербина намагався виглядати стурбованим, допоки місцеві мешканці не попросили його порівняни це рішення з рішенням про тотальну забудову заплави біля Стоянки. Проєкт цього рішення на сайті міської ради так і не опублікували, але відомо, що за нього проголосували 23 депутати та міський голова Олександр Маркушин і воно стосувалось відведення та зміни цільового призначення ділянок площею 23 га на заплаві з “ведення особистого селянського господарства” на “ будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”. 

Скриншот з допису Михайлини Скорик-Шкарівської

На скриншоті результатів поіменного голосування за це рішення видно діаметрально протилежні результати: “Нові обличчя” та “Слуга народу” одноголосно підтримали масштабний проєкт. Крім того, голоси “За” зарахували і деяким опозиційним депутатам, які одразу заявили про фальсифікацію.  

Нагадаємо, що в Ірпені триває боротьба місцевого населення із забудовниками. Зокрема, по вул. Українська, де зводять “ЖК Ютландія 2”, забудовник навіть винайняв тітушок, аби продовжити будівництво, яке вже нанесло шкоду сусіднім оселям. Проти такого свавілля громада протестувала під будівлею міської ради перед минулою сесією, яка відбулась 11 березня.