Новини
Україна
Здоров'я
Київ

В Інституті раку з’явиться лабораторія за 106 млн грн


Щороку в Національному інституті раку проходять лікування близько 26 тисяч пацієнтів, 160 тисяч хворих лікуються амбулаторно та проводиться приблизно 12 тисяч операцій на рік. У 2021 році в закладі збудують сучасну лабораторію молекулярно-генетичної діагностики та експериментальної онкології. Вартість проєкту складає 106 млн грн.

Національний інститут раку - фото з відкритих джерел

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, лабораторія з’явиться в Інституті раку вже на початку наступного року і дозволить покращити процес лікування онкохворих. «Це той проєкт, до якого 4 роки не доходили руки. Ми змінили ситуацію, відразу створили проєкт приміщень, який зараз проходить будівельну експертизу. У нас чіткий графік реалізації – і ми плануємо завершити лабораторію у січні-лютому 2021 року», – повідомив очільник МОЗу.

фото - pixabay.com

За його словами, 61% усіх коштів, необхідних на будівництво лабораторії, а це 106 млн грн, піде на медичне обладнання. «Це важливо, тому що українці повинні мати доступ до найсучасніших медичних технологій. І це стосується також обладнання. Збудувавши цю лабораторію, ми значно покращимо процес лікування онко-гематологічних хворих. Це в першу чергу стосується пересадки кісткового мозку», – підкреслив Степанов.

Раніше «Погляд» інформував, що у Києві побили головного лікаря Інституту раку, онкохірурга Андрія Безносенка, прямо біля його будинку.

Читайте також, як посадовці Національного інституту раку наживались на онкохворих.