Новини
Всесвіт

В день католицького Різдва до Землі наблизяться три потенційно небезпечні астероїди


«Небесні камені» пролетять повз нашу планету 25 грудня.

Фото: pixabay.com

Такі дані надав Центр вивчення навколоземних об'єктів NASA.

Найбільший з астероїдів має назву 2014 SD224, його діаметр становить 210 метрів. Через розміри його вважають «потенційно небезпечним» навколоземним об'єктом. Але, як розрахували вчені, він пролетить повз планету на відстані більше 3 млн км.

Два інших астероїда, 2020 XY та 2020 YM1, також відносяться до «потенційно небезпечних», але, подібно до астероїда 501 647, не становлять загрози для Землі.

Довідка. В категорію «потенційно небезпечних» потрапляють космічні тіла, які знаходяться в межах 0,05 астрономічних одиниць від Землі і мають діаметр понад 140 метрів. На сьогодні відомо про існування 18 тис. таких об'єктів.

Як повідомляв «Погляд», навесні цього року повз Землю пролетів астероїд, який міг знищити людство. А восени космічний зонд OSIRIS-REx взяв зразки ґрунту з астероїда Бенну.

Дивіться також, як виглядала головна астрономічна подія року – за посиланням.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.