#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Бориспіль
Здоров'я

В Борисполі виявили три випадки котячого сказу

05.08.2020 Оксана Кириленко 0

Третій випадок ветеринари зафіксували на початку літа, решта два - протягом 2020 року.

фото: ІА "Погляд"

Один випадок був зареєстрований в центрі міста, в районі базару. Про це повідомив лікар епідеміолог Анатолій Іванець в коментарі "Телеканалу Бориспіль".

скріншот із відео "Телеканалу Бориспіль"
лікар епідеміолог Анатолій Іванець

Також хворого кота зафіксували на вулиці Комарова і кошеня на вулиці Київський Шлях, 39.

«Кошеня жило у коробці, його люди годували, і воно навіть вкусило за палець жінку, яка надавала йому допомогу. Коли через деякий час кіт помер, жінка відвезла його до лікарні і там підтвердили сказ у тварини. На даний час постраждала жінка отримує ін'єкції проти сказу. Іще одна жінка, яка не була вкушена, проте контактувала із хворим котом, також отримує ін'єкції. Але невідомо, звідки це кошеня взялося, йому півтора-два місяці, хто з ним контактував раніше», - зазначив епідеміолог.

Бориспільські медики б'ють на сполох та закликають не гладити незнайомих тварин, а в разі укусу негайно звертатися до лікарів.

Довідка. Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання із наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Раніше «Погляд» писав, що на Бориспільщині із розплідника втекла рись. Також ми розповідали, що у Баришівському районі шість сіл вважаються загрозливою зоною через сказ кота.

«Погляд» повідомляв також, що у Фастові відмінили карантин, запроваджений через сказ серед тварин.