Новини
Україна
Новини Київської області

Уряд збирає анонімну інформацію у мобільних операторів для електронного перепису населення


Міністр Кабміну Дмитро Дубілет розповів про змінену систему перепису населення, яку вже використовує уряд.

Так за його словами перепис населення України було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100.000 інтерв'юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців.

Однак Дубілет зазначає, що 3.4 млрд грн - це дуже велика сума, яку можна використати на більш потрібні галузі. Тому в уряді вирішили провести т.зв. електронний перепис. Тобто збирається анонімна інформація у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.
Збираються дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.
Проводяться “калібруючі” соціологічні опитування. Уточнюється, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.
Вставляються ці дані в математичну модель.

"У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування", - зазначає Дубілет.

Міністр Кабміну також повідомив, що завдяки вищезгаданій системі у бюджеті 2020 знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд, а заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми.

Результати планують оприлюднити дослідження вже цього року.