Новини
Чорнобиль
Екологія

Унікальні кадри: у Чорнобильському заповіднику живе щонайменше 20 рисей


Рідкісним тваринам вирішили дати імена.

Камери відеоспостереження у Чорнобилі зняли як у зоні відчуження прогулюються рисі.

«Переглянувши сотні світлин з фотопасток, встановлених на території Чорнобильського заповідника, науковці визначили 20 дорослих рисей звичайних. 11 з них – ідентифіковано».

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

За словами дослідників, кожна кішка має неповторну плямисту шкіру, проте вчені хочуть більш ґрунтовно персоніфікувати рідкісних хижаків і тому запропонували всім охочим назвати рисей. Для початку імена підберуть для трьох кішок, а згодом назвуть й інших, впійманих фотопасткою. Свої варіанти імен пропонують лишати в коментарях до допису, йдеться на сторінці заповіднику у Facebook.

Нагадаємо, днями шведи презентували сучасні технології для моніторингу ізотопів ксенону на ЧАЕС. До слова, нещодавно стало відомо, що Чорнобильську зону відчуження планують перетворити у зону відродження. Також влада обіцяє розвиток населених пунктів навколо Чорнобильської зони.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.