#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Україна-суспільство

Українців попередили про втрату пенсій: хто може залишитися без виплат

23.11.2021 1

45% громадян, які зараз працюють неофіційно, будуть позбавлені права на пенсійне забезпечення та соціальний захист.

Фото: pixabay.com

Відповідно до нового законодавства, яке «запрацює» з 2027 року, для того, аби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок. Про це написала у Facebook Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Враховуючи, що кожен п’ятий українець на сьогодні працює неофіційно, то за шість років майже половина 60-річних українців ризикують взагалі залишитися без пенсії.

 «Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення»

Людмила Денісова

На думку Денісової, щоб "такі сумні прогнози не справдилися", важливо проводити роз'яснювальну роботу щодо наслідків неофіційного працевлаштування.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про підвищення пенсій для окремих категорій громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Між тим, пенсії, субсидії та інші соціальні виплати можна буде оформити через додаток «Дія». Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів. Для отримання послуг потрібно заповнити заявку онлайн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.