Новини
Україна
Суспільство

Українців хочуть захистити від колекторів


Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.

Фото: pixabay

Законопроєкт №4241 встановлює інструментарій захисту прав споживачів-боржників та обмежує доступ до потенційно недобросовісних колекторів, зокрема:

  • забороняє дзвонити боржнику з 20 до 8 години, більше 2 разів на день, повідомляти третіх осіб про борг, вимагати від родичів погасити борги тощо;
  • визначає термін "колекторська компанія" та покладає на Нацбанк обов’язок вести реєстр таких компаній;
  • встановлює вимоги до кредитодавців, колекторських компаній дотримуватися вимог етичної поведінки та правил взаємодії з боржником тощо.

Відповідальність кредиторів/колекторів за порушення вимог закону передбачена від 51 до 102 тис. грн.

"За" проголосували 355 нардепів.

Раніше "Погляд" писав, Нацбанк радить українцям бути дуже обережними з кредитами "під 0%", адже ця ставка може діяти лише тиждень, після чого вмикаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки. У банку розповіли, що у зверненнях громадян зустрічали максимальну ставку за кредитом – 1 702% річних.

Також "Погляд" повідомляв, що Верховна Рада прийняла законопроєкт, за яким пропонується підвищення штрафів за завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції або екстреної медичної допомоги.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.