Новини
Київщина
Вишгород
Культура
Події

Українські науковці дискутували про давні гончарні традиції

30.06.2020 Косянчук Інна 0

Вишгородський історико-культурний заповідник провів науковий онлайн-круглий стіл "Гончарне виробництво середньовічного та ранньомодерного населення Наддніпрянщини".

Фото ІА "Погляд"

Провідні фахівці з середньовічної та ранньомодерної керамології під час наукового онлайн-круглого столу "Гончарне виробництво середньовічного та ранньомодерного населення Наддніпрянщини", обговорили давні керамічні традиції. Захід, ініційований Вишгородським історико-культурним заповідником,  приурочили до Дня гончаря.

Скріншот з відео ІА "Погляд"

«У науковому онлайн-круглому столі взяли участь науковці  Інституту археології, Вишгородського історико-культурного заповідника, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Музею історії міста Києва, НКММК «Мистецький арсенал» та Музею історії Десятинної церкви. Дослідники презентували доповіді, що стосуються таких наукових проблем, як технологічні особливості виготовлення посуду, конструктивні особливості гончарних горнів і їх еволюція, асортимент керамічної продукції, організація гончарного ремесла тощо. Більшість доповідей базувалися на новітніх розробках, матеріалах останніх розкопок тощо. За матеріалами роботи Круглого столу планується видати окрему наукову збірку», йдеться у повідомленні Новини Вишгородського заповідника.

Фото ІА "Погляд"

Також у ВІКЗ сподіваються, що такі заходи стануть щорічними, і до них долучаться провідні керамісти України та зарубіжні фахівці.