Новини
Україна
Екологія
Всесвіт

Українські ліси охоронятимуть з космосу


Для фіксації злочинів проти природи використовуватимуть аерокосмічний моніторинг.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Державного космічного агентства України.

Відтепер незаконні вирубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережжя водойм в Україні будуть відслідковувати за допомогою супутникової космічної зйомки.

Подібний досвід вже давно активно використовується закордоном. Передовим країнам світу це дозволяє заощаджувати мільярди доларів, збережених шляхом протидії та попередженню злочинів в екологічній сфері.

Наразі фахівці працюють над методиками використання знімків у діяльності інспекторів, аби забезпечити правомочність наданих супутникових даних у судах. Це стане наступним кроком імплементації інформації з космічного спостереження Землі для інтересів національної безпеки та економіки.

До слова, минулоріч для боротьби з чорними лісорубами почали встановлювати камери відеонагляду та використовувати нагляд за лісами з висоти пташиного польоту. Це дозволило за рік зменшити кількість незаконних рубок вдвічі.

Але цього все ще недостатньо, для прикладу, лише за місяць рослинний світ України зазнав збитків на 14,5 млн грн.

Нагадаємо, наприкінці минулого року стало відомо, що з космосу також слідкуватимуть за дорогами України.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.