#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Українська соняшникова олія виявилася найдорожчою в Європі

16.11.2021 0 Бобрик1 Юлія1 0

За останній рік соняшникова олія в Україні рекордно зросла в ціні.

Про це повідомили в Главкомі, посилаючись на результати засідання круглого столу в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Вартість української соняшникової олії за останні 12 місяців зросла майже вдвічі. Причини зростання ціни продукту вже взявся вивчати антимонопольний комітет України.

Варто зауважити, що у європейських країнах ціна на соняшникову олію значно дешевша. Для прикладу, у Польщі, Румунії та Франції вона вартує на 26–30% менше. Натомість в Україні у порівняні з минулим роком олія стала дорожча на майже 30 грн. Якщо раніше літр соняшникової олії коштував 34 грн/л, то наразі її ціна приблизно становить 63 грн/л. Таким чином продукт став рекордсменом зі зростання вартості за останній рік. При цьому Україна є найбільшим виробником та експортером олії у світі.

Виробники пояснюють ситуацію, що склалася зростанням цін на сировину. До слова, приблизно 75% ринку контролюють лише п’ять найбільших виробників.

Нагадаємо, за оцінками експертів, також до кінця року кава в Україні може подорожчати в півтора рази.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.