Новини
Україна
Суспільство
За кордоном

Україна - в топ-100 рейтингу індексу людського розвитку


За рік країна суттєво покращила позиції.

Фото: pixabay.com

Згідно з рейтингом Human Development Reports, що складає United Nations Development Programme (UNDP), в 2020 році Україна посіла 74-е місце за індексом людського розвитку (ІЛР).

Що таке ІЛР?

Індекс людського розвитку – це інтегральний показник, що розраховується щорічно для міждержавного порівняння і вимірювання рівня життя, грамотності, освіченості і довголіття, як основних характеристик людського потенціалу досліджуваної території. Він є стандартним інструментом при загальному порівнянні рівня життя різних країн і регіонів.

Показники України

Наразі загальний коефіцієнт України дорівнює 0,779 (з максимальних 1,000). При цьому, відповідно до індексу, очікувана тривалість життя в Україні – 72,1 роки. Індекс освіти, який аналізує середню тривалість навчання громадян, становить 11,4 року, а очікувана тривалість навчання населення – 15,1 року. Натомість індекс валового національного доходу на душу населення становить 13 216 доларів США.

Скрін з UNDP

Варто зазначити, що ще рік тому Україна була на 88-й позиції в рейтингу. А за період з 1990 по 2019 рік значення ІЛР України зросло з 0,725 до 0,779, збільшившись на 7,4%.

«Україна продовжує крокувати вперед до кращого розвитку людського потенціалу. У глобальному масштабі Україна перебуває в категорії країн високого людського розвитку», – йдеться у звіті в UNDP в Україні.

Хто перший?

Загалом до рейтингу увійшло 189 країн. Перше місце в рейтингу зайняла Норвегія, а за нею Ірландія та Швейцарія. Також в десятку країн з найвищим коефіцієнтом людського розвитку увійшли: Гонконг, Ісландія, Німеччина, Швеція, Австралія, Нідерланди та Данія.

Скрін з UNDP

Україна ж знаходиться між острівними державами Карибського басейну Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і Барбуда.

Як повідомляв «Погляд», за рік Україна покращила позицію й у світовому рейтингу добробуту. Натомість у рейтингу найдорожчих країн Україна на 107-му місці.

Нагадаємо, також цьогоріч Україна потрапила в топ-100 найбезпечніших країн для туристів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.