Новини
Україна
Світ-суспільство
Україна-суспільство
За кордоном

Україна – в списку країн, для кого з 1 липня ЄС відкриє кордони: чи надовго?

26.06.2020 Бобрик Юлія 0

В Євросоюзі поки що не змогли домовитися про схвалення остаточного переліку країн і перенесли переговори. Проте вже зараз відомо, що кожні два тижня список будуть переглядати, тож країнам, де кількість хворих буде збільшуватися, з часом можуть заборонити в’їзд.

Фото: pixabay.com

Про це дізнався із власних джерел у дипломатичних колах ЄС телеканал Euronews.

До попереднього списку країн, громадяни яких зможуть відвідувати Європейський Союз в липні, в тому числі з туристичною метою, потрапило 54 держави. Зокрема Україна, Грузія, Чорногорія, Туреччина, Канада, Китай та Єгипет. А от серед країн, для яких кордони Європи будуть поки що закритими, Бразилія, Катар, США та Росія.

Нагадаємо, нещодавно з’явилась зручна мапа країн світу, у які дозволено в’їжджати українцям.

В ЄС обговорювали питання про «списки» в четвер, проте остаточних домовленостей чиновники не досягли, тому переговори триватимуть і сьогодні, а отже, зміни ще можливі.

Між країнами Євросоюзу існують розбіжності щодо критеріїв для прийняття цього рішення. Адже, на думку деяких чиновників, дані про показники COVID-19 в країнах можуть бути не достовірними. За інформацією європейського каналу, наразі Брюссель звернувся в ECDC (агентство ЄС з питань профілактики захворювань. – Погляд) з проханням надати більш детальну інформацію по захворюваності у країнах світу.

Проте вже зараз відомо, що попри те, як виглядатиме кінцевий варіант списку, кожні два тижні його переглядатимуть. На те, які країни в ньому залишаться, впливатиме збільшення кількості захворюваності на коронавірус. Також буде оцінюватися тенденція зміни кількості нових хворих, і як країни борються із захворюванням: проводять тестування, облік контактів хворих, лікують, які заходи стримування застосовують.

Варто зазначити, що останніми тижнями в Україні спостерігається невтішна тенденція до зростання кількості захворювання. Станом на 26 червня зафіксовано 1109 нових випадків COVID-19. Чи вплине це на рішення щодо включення України до так званого «зеленого» списку ЄС – з’ясується сьогодні.

Але, яким би не був результат, квапитися купувати квитки не варто. Можливі зміни щодо дати відкриття кордонів. Першочергово передбачалося, що це станеться 1 липня. Проте джерела телеканалу сумніваються, що все піде за планом, через те, що остаточне рішення по списку, ймовірно, буде прийнято із затримкою.

Варто зазначити, що Україна відновила міжнародне авіасполучення з 15 червня.