Новини
Україна
Пожежі

Україна у вогні: чому лісові пожежі на сході країни набули такого масштабу?


Вогняна стихія лише за кілька днів призвела до трагічних наслідків у Харківській та Луганській областях.

Фото: ДСНС України

Згідно з інформацією ДСНС, 2 вересня в Луганській області було зафіксовано 24 загоряння сухої трави на площі близько 1 200 га. Натомість загальна площа, пройдена вогнем на Харківщині, орієнтовно складає 500 га.

Пожежа швидко поширювалась, і навіть дійшла до населених пунктів.

На Харківщині вогнем було знищено 22 житлових будинки, через що 33 людини залишилися без даху над головою.

Фото: Міндовкілля

Проте приборкати вогняну стихію все ж вдалося.

Для гасіння пожеж в екосистемах загалом було залучено більше 500 чоловік та майже 100 одиниць техніки, у тому числі два пожежні літаки та вертоліт.

Що спричинило пожежі

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, пожежа набула такого стрімкого поширення через сильний поривчастий вітер змінних напрямків, його швидкість сягала більше 15 м/с. Натомість навколо населених пунктів, які знаходяться в лісовому масиві, не було мінералізованих смуг.

Варто також зазначити, що в перші дні осені рятувальники попереджали про надзвичайну пожежонебезпеку в низці регіонів, зокрема й на сході України.

Наразі, згідно із даними повітряного моніторингу, відкритого вогню в східних областях, а також загрози населеним пунктам немає.

Також повідомляється, що поліцією відкрито кримінальне провадження за ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, влітку через інтенсивні опади та підняття ґрунтових вод постраждало чимало областей на заході України.